Prominent & Leading Manufacturer from Hapur, we offer electrical control panel enclosure, panel enclosure and sheet metal enclosures.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Material | CRCA Steel |
| Number of Doors | Single Door |
| Phase | Three Phase |
| Size (W x H x D) | 400x300x150 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Application | Power Distribution |
| Included Components | MCCB |
| Number of Ways | 4 Way |
| Switchgear Make | L&T |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP42 |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Application | Control Panel |
| Body Thickness | 1.6 mm |
| Enclosure Size | 500X500mm |
| Door Type | Single Door |
| Finish | Powder Coated |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Application | Control Panel |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Ingress Protection | IP55 |
| Body Thickness | 1.6 mm |
| Door Type | Double Door |
| Finish | Powder Coated |
| Features | Lockable |
| Material | Mild Steel |
Mahesh Sharma (Owner)
Sagar Engg. & Electric Works
Face II Road No 12, Plot No 502, 503, Upsidc, M G Road Indl Area
Hapur - 245101, Uttar Pradesh, India