Manufacturer of a wide range of products which include stainless steel slat conveyor.
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Material Handling Capacity | 100 kg/feet |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Belt Width | 10inch |
| Voltage | 420 V |
| Operating Speed | 3 m/Sec |
| Power | 15 kW |
| Length | 10 feet |
| Width | 2.5 feet |
| Conveyor Type | Slat Conveyor |
| Motor Power | 5 HP |
Mahesh Sharma (Owner)
Sagar Engg. & Electric Works
Face II Road No 12, Plot No 502, 503, Upsidc, M G Road Indl Area
Hapur - 245101, Uttar Pradesh, India